Forum « Staromieście Rzeszów » Strona Główna « Staromieście Rzeszów »
Forum Mieszkańców Osiedla Staromieś›cie w Rzeszowie

FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Zabawy bez opieki dorosłych

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum « Staromieście Rzeszów » Strona Główna -> Staromieście Ogrody - Nasze Osiedle
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Zaczarowana08

PostWysłany: Pią Cze 09, 2017 5:03 pm    Temat postu: Zabawy bez opieki dorosłych Odpowiedz z cytatem

Drodzy mieszkańcy chciałabym zapytać jakie jest wasze zdanie dotyczące gry w piłkę, zabawy pomiędzy blokami bez opieki dorosłych? Wydaje mi się, że samo spoglądanie od czasu do czasu przez balkon czy pociechy są to nie to samo co opieka bezpośrednio. Pomijam fakt iż uważam, że skoro powstał plac zabaw i boisko to właśnie po to, aby dzieci miały się gdzie bawić. Zupełnie nie rozumiem dlaczego rodzice pozwalają także na zabawę na klatkach schodowych, które niestety z każdym dniem wyglądają coraz gorzej, a przecież płacimy za to w naszym czynszu...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Sylwia

PostWysłany: Pon Sie 19, 2019 11:26 am    Temat postu: Może Cię zaciekawi... Odpowiedz z cytatem

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Łukasz
Moderator

PostWysłany: Pią Cze 09, 2017 8:59 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Skoro jakieś dziecko niszczy klatkę to raczej wypadałoby to zgłosić rodzicom, wydaje mi się, że jeśli o to chodzi to nie powinno być żadnych wątpliwości...

Co do zabawy przy blokach to osobiście nie widzę problemu... właśnie tutaj rodzice mają większą możliwość kontrolowania gdzie są i co robią dzieciaki. Skąd pewność, że nie zerkają?

Co do placu to nie ma tam boiska.. poza tym Spółdzielnia nie zadbała w żadnym stopniu żeby zapewnić jakikolwiek cień w tamtym miejscu, nic dziwnego, że niektórzy wolą siedzieć między blokami.. Takie małe spostrzeżenia.
Powrót do góry
GCT

PostWysłany: Sob Cze 10, 2017 9:04 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zachwycony tym ze graja przed moim oknem nie jestem Smile Szyby jeszcze nie wybili ale co chwile pilka sie od niej odbija . W poniedzialek jak znajde troche wolnego czasu to zadzwonie do spoldzielni zeby umiescili tam tabliczki zakaz gry w pilke.
Powrót do góry
Łukasz
Moderator

PostWysłany: Nie Cze 11, 2017 1:51 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wiedziałem że to napiszesz;) Z tym się akurat zgadzam... szyby niekoniecznie przystosowane są do piłki.

Ostatnio zmieniony przez Łukasz dnia Wto Cze 13, 2017 9:07 am, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
GCT

PostWysłany: Pon Cze 12, 2017 5:01 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Łukasz napisał:
Wiedziałem że to napiszesz;) Z tym się akurat zgadzam... szyby nie koniecznie przystosowane są do piłki.

Smile
Powrót do góry
pawel
Moderator

PostWysłany: Wto Cze 13, 2017 5:31 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Szkoda, że niektórym trzeba takie tabliczki wieszać przed oczami żeby dopiero zaczęli myśleć odrobinę...
Powrót do góry
GCT

PostWysłany: Sob Cze 17, 2017 11:09 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dzieciaki graja bo im rodzice na to pozwalają.
Powrót do góry
miki13

PostWysłany: Pon Cze 19, 2017 6:58 am    Temat postu: Plac zabaw bez opieki doroslych Odpowiedz z cytatem

A ja nie mam nic przeciwko graniu w piłkę przy blokach w cieniu. Plac zabaw jest przystosowany dla małych dzieci, chłopcy w wieku 10 lat- co mają robić? Dziwię się że szkoda co " co niektórym" miejsca w którym dzieci kopią piłkę.
Powrót do góry
Siva

PostWysłany: Pon Cze 19, 2017 10:49 am    Temat postu: Re: Plac zabaw bez opieki doroslych Odpowiedz z cytatem

miki13 napisał:
A ja nie mam nic przeciwko graniu w piłkę przy blokach w cieniu. Plac zabaw jest przystosowany dla małych dzieci, chłopcy w wieku 10 lat- co mają robić? Dziwię się że szkoda co " co niektórym" miejsca w którym dzieci kopią piłkę.

Przede wszystkim strasznie fajnie, że w dzisiejszych czasach dzieciaki nie siedzą całymi dniami przed komputerem albo przy tablecie tylko spędzają wolny czas na świeżym powietrzu z kolegami. Nikt tutaj nie napisał, że zabrania się bawić chłopakom między blokami (numer 1 i 3, bo o ten skwer chodzi), tylko, że nie jest to miejsce odpowiednie do grania w piłkę. Rozumiem rodziców, którzy chcieliby mieć dzieci "na oku" i pozwalają im na zabawę na patio, proszę tylko zwrócić uwagę na to, że jest ono otoczone pewnie z pięćdziesięcioma mieszkaniami, w których mieszkają ludzie, którzy niekoniecznie chcą dzień w dzień uczestniczyć w zaciętym meczu piłki nożnej bezpośrednio pod oknami. Ma Pani rację, że plac zabaw jest dla mniejszych dzieci, ale obok niego jest ogromna przestrzeń (z systematycznie koszoną trawą), na której chłopcy mogliby spokojnie grać w piłkę nie ryzykując przy tym wybitej szyby, połamanych kwiatków, wyginania blach, czy uderzania o elewację budynku. Pomijając frajdę z gry na trawie i przy większej przestrzeni. Co więcej takich miejsc na osiedlu jest kilka np. ogromna połeć trawy między biedronką a ul. Krogulskiego, a jeśli chłopcy szczególnie upodobali sobie beton, to doskonałym miejscem jest długi chodnik prowadzący do biedronki (jest on zacieniony popołudniami). Nie wspomnę już o orliku przy ul. Skrajnej.

Myślę, że nie jestem odosobniona w zdaniu, że codzienne, kilkugodzinne hałasy dobiegające z patio (które niosą się niemiłosiernie) są uciążliwe dla mieszkańców, którzy np. mają małe dzieci, są w ciąży czy po prostu najzwyczajniej w świecie po całym dniu intensywnej pracy chcieliby w spokoju odpocząć przy otwartym oknie czy na balkonie. I nie mam na myśli, że dzieci są za głośno (tak jak wspomniałam na początku, bardzo dobrze, że spędzają czas na świeżym powietrzu), ale fakt, że patio nie jest odpowiednim miejscem na takie gry.

Dlatego też będziemy wdzięczni za uszanowanie zdania innych mieszkańców, którzy uprzejmie proszą, aby chłopcy grali w piłkę w innym miejscu (szczególnie, że na patio między blokami 1 i 3 przychodzą dzieci z całego osiedla i pewnie grupa ta będzie się zwiększać).
Powrót do góry
Alek

PostWysłany: Pon Cze 19, 2017 11:36 am    Temat postu: Re: Plac zabaw bez opieki doroslych Odpowiedz z cytatem

miki13 napisał:

Tu wcale nie o cień chodzi. Bo dzieciaki grają zarówno na centralnym miejscu na patio, gdzie słońce operuje większość czasu jak i po bokach patio tłukąc piłką w ściany i okna znajdujących się tam mieszkań.. A przecież piłka też ląduje co chwilę w roślinach niszcząc je. Rośliny te niszczą też dzieciaki, które piłkę stamtąd muszą wyciągnąć. Na pewno też walenie piłką o znajdujące się na patio barierki nie polepsza ich stanu. O hałasie, który takie walenie piłką w ściany mieszkań lub w barierki wywołuje już nie mówię. Słychać go nawet przy zamkniętych oknach. Wszystko sprowadza się do tego, że takie patio nie jest miejscem do rozgrywania meczy piłki nożnej (a dodam, że na patio przy obiektach 1 i 3 na grę w piłkę nożną schodzą się dzieciaki także z innych obiektów). Nie chodzi o to żeby zakazać wstępu dzieciakom na patio, niech się tam spotykają i bawią. Chodzi o to, aby miejsce to nie było wykorzystywane jako boisko do gry w piłkę nożną. I nie zgodzę się z przedmówcami że nie ma dogodnego miejsca na kopanie w nogę. Bo przed boiskiem do siatki, obok placu zabaw jest bardzo duży, równy obszar, z wystrzyżoną trawką, który na grę w piłkę nożną nadaje się idealnie właśnie dla dzieciaków w wieku 10 lat. Dołączam się zatem do próśb, aby uszanować zarówno wspólną własność, która poprzez grę w nogę jest niszczona jak i innych mieszkańców, dla których takie rozgrywki w piłkę nożną są uciążliwe.
Powrót do góry
GCT

PostWysłany: Sro Cze 21, 2017 7:18 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Myślałem ze tylko ja narzekam Smile Ale jak widać rodzice grających tam dzieci tez to czytają. Skoro komus nie przeszkadza to ze dzieciaki odbijaja caly czas pilke o elewacje czy o szybe komus w mieszkaniu to moze zaprosi ich do swojego mieszkania? Przypominam ze koszty napraw malowania sa pokrywane z funduszu remontowego ktory placimy co miesiac w czynszu , tak wiec za wszystkie zniszczenia i tak wszyscy zaplacimy. To nie jest jedyne miejsce gdzie jest cien na tym osiedlu. Nie jest to rowniez miejsce do grania w pilke . Mozna sie rowniez bawic w cos innego nie kopiac w tym miejscu w pilke.
Powrót do góry
Sylwia

PostWysłany: Pon Sie 19, 2019 11:26 am    Temat postu: Może Cię zaciekawi... Odpowiedz z cytatem

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Zaczarowana08

PostWysłany: Czw Cze 22, 2017 8:13 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Największą winę chyba jednak ponoszą rodzice, którzy od najmłodszych już lat nie uczą dzieci szanowania swojej, ale też wspólnej własności, znieczulicy na innych ludzi już nie wspomnę, że kulturalne "dzień dobry" powiedziane przez mijane dzieci nikomu by nie zaszkodziło. Skoro kopanie w piłkę rodzicom pociech i walenie w barierki, okna nie przeszkadza, to może zorganizują mecz piłki nożnej na swoim balkonie lub u siebie w mieszkaniu. Właściwie to wszystko jedno czy wybiorą skwer między blokami czy swoje mieszkanie, bo i jedno i drugie jest mało odpowiednie. A tłumaczenie, że droga do placu zabaw nie jest bezpieczna to chyba przesada. Ciągle można zauważyć jak dzieciaki biegną na plac zabaw właśnie tą dużą, zieloną, wykoszoną łąką i jedyne co im tam może zaszkodzić to ugryzienie przez pszczołę.
Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum « Staromieście Rzeszów » Strona Główna -> Staromieście Ogrody - Nasze Osiedle Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1
Skocz do: